Potřeboval jsem lekci pokory.
Mým dnešním hostem je letecký akrobat Jan Rudzinskyj. Honza patří ke světové špičce. Je to tedy jednak vynikající pilot, ale to hlavní, proč jsem stál o naše povídání, je fakt, že má za sebou leteckou…
Mým dnešním hostem je letecký akrobat Jan Rudzinskyj. Honza patří ke světové špičce. Je to tedy jednak vynikající pilot, ale to hlavní, proč jsem stál o naše povídání, je fakt, že má za sebou leteckou nehodu, kterou přežil, vyléčil se, vrátil se za knipl a létá dál – stejně náročné anebo ještě náročnější figury než dřív.
Jaká je jeho cesta? Co se dověděl o sobě, o chlapském pohledu na svět, o osudu a náhodách? Vítejte u rozhovoru, kde jsme si povídali o chlapství, které v sobě každý muž s větším či menším úspěchem hledá.
Díky za poslech a zájem o naše téma! Pokud chcete slyšet celý rozhovor, navíc bez reklam, pojďte na www.herohero.co/petrhorky. Díky za každý lajk nebo komentář a zaklikněte si odběr, ať se můžeme sejít zase za týden! Těším se, váš Petr Horký
Umělá inteligence může lidstvo spasit anebo zničit.
JAN ROMPORTL se specializuje na umělou inteligenci už řadu let, vystudoval několik vysokých škol, byl na Oxfordu, je expertem i pro takové společnosti jako PPF anebo O2. Věřte, že tedy umělé inteligen…
JAN ROMPORTL se specializuje na umělou inteligenci už řadu let, vystudoval několik vysokých škol, byl na Oxfordu, je expertem i pro takové společnosti jako PPF anebo O2. Věřte, že tedy umělé inteligenci rozumí lépe, než většina těch, kteří se vyrojili s nástupem chat GPT. Mimo jiné totiž ví, že tyto moderní aplikace jsou jen špičkou ledovce ve světě AI, která nás už teď obklopuje mnohem víc, než si připouštíme.
Romportl je bedna a tématem AI hoří – proto se předem omlouvám těm, kteří se v ohni našeho rozhovoru a interakce místy ztratí. Není to přednáška, je to celkem bouřlivý dialog. Takže pokud chcete školní přednes, tak si to snad ani nepouštějte. Ale pokud máte odvahu, pak hurá dál! Věřte, že každé téma jsme nakonec odpověděli, vždy jsme se vrátili k jádru věci a k položené otázce.
Kdo chcete celý rozhovor a bez reklam, pojďte na www.herohero.co/petrhorky. Tam najdete i bonusový speciál s osobními radami Jana Romportla co dělat, jak se adaptovat na moderní svět s umělou inteligencí!
A nezapomeňte, že na mém kanálu najdete i základní úvodní materiál do problematiky umělé inteligence s Jirkou Dolejšem! Najdete ho zde: https://youtu.be/I8m633HYjLo. Ale teď už začíná debata s Janem Romportlem o tom, co všechno změní AI a jestli nás může zničit anebo zachránit – věřte, že obojí je možné!
Hledání dobra v současném světě.
Celý rozhovor bez reklam a s bonusem najdete na https://herohero.co/petrhorky O tom, v jak podivné a převratné době žijeme, se toho namluvilo tolik, že nechci opakovat jiné. Někdy je těžké zorientovat…
Celý rozhovor bez reklam a s bonusem najdete na https://herohero.co/petrhorky
O tom, v jak podivné a převratné době žijeme, se toho namluvilo tolik, že nechci opakovat jiné. Někdy je těžké zorientovat se – co je dobré a co je zlé? Všiml jsem si, že i když se třeba dohaduji s někým, kdo má opačný názor než já, je stejně jako já přesvědčen, že jeho pravda, jeho stanovisko je důležité, je dobré. Je to možné? Přece nemůže být jedno dobro proti druhému – anebo se pletu? Ti, co si myslí něco jiného než já, přece ještě nemusí být zlí lidé..!
Ke správnému životu podle mne patří i alespoň občasné uvažování, přemýšlení nad světem a nad životem. Filozofovat se má, o tom jsem přesvědčen. A proto jsme se po čase domluvili s filozofkou Annou Hogenovou a natočili jsme další hasbotové povídání, tentokrát u ní na chalupě. Anna mi uvařila klasické lógrovaté kafe a pustili jsme se do debaty. Jak poznat dobro?
Díky za poslech, díky za odvahu přemýšlet, mudrovat nad životem. Těším se na reakce a postřehy v komentářích!
Současnost je dramatičtější než byl pád Železné opony
Rozhovor s Luďkem Pfeiferem je dalším dílem do seriálu českých podnikatelských příběhů. Můj respondent je velmi zajímavých chlap – je poradcem vlády České republiky, jako developer postavil projekty z…
Rozhovor s Luďkem Pfeiferem je dalším dílem do seriálu českých podnikatelských příběhů. Můj respondent je velmi zajímavých chlap – je poradcem vlády České republiky, jako developer postavil projekty za 4 mld. korun a také založil byznysovou konzultační společnost M.C.Triton. Díky tomu má vlastně přístup k unikátním datům o českých podnikatelích – a to mne zajímalo. Chtěl jsem vědět, jak funguje náš podnikatelský svět. Nakolik dokáží rodiny předávat velké firmy z otců na syny nebo dcery? Dokáží čeští byznysmeni delegovat odpovědnost? Anebo stále neseme dědictví devadesátek, kdy jel každý na své triko a žil s pocitem, že je nezastupitelný? A co je hlavní motiv českých podnikatelů – jsou to peníze?
Brána do informací o českém podnikání se otevírá právě teď!
Poučili jsme se z covidu?
Celý rozhovor bez reklam a s bonusem najdete na herohero.co/petrhorky. Taky vám vrtá hlavou jestli existuje nějaké shrnutí, poučení z toho, co přinesl covid a co bychom si z toho měli vzít do budoucna…
Celý rozhovor bez reklam a s bonusem najdete na herohero.co/petrhorky.
Taky vám vrtá hlavou jestli existuje nějaké shrnutí, poučení z toho, co přinesl covid a co bychom si z toho měli vzít do budoucna? Asi se budete divit…
Odpověď jsem hledal v rozhovoru s profesorem Janem Konvalinkou, mužem, který v covidové době odvedl spoustu práce a byl velmi blízko nejvyšších míst v naší zemi. Jak v politice, tak ve vědě i v médiích. Jan konvalinka je biochemik, ředitel Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd, v letech 2014 – 2022 byl prorektorem Univerzity Karlovy pro vědu a výzkum. Jeho jménu určité znáte také v souvislosti s fondem Neuron, kde je předsedou vědecké rady. Věnuje se výzkumu virů, specializuje se na virus HIV a ještě před vypuknutím světové pandemie se zaměřil také na koronaviry.
Rozhovor se ale netočil zdaleka jen kolem covidu, zajímal mne jeho pohled na společnost, politiku i mediální svět. Jako bonus jsme natočili i jeho osobní postup, jak se orientuje v dnešním světě přehlceném prací, informacemi a názory kdekoho..
Plné znění rozhovoru bez reklam včetně bonusu najdete na herohero.co/petrhorky Předem díky za každý lajk, sdílení i komentář – zrovna pod tímto rozhovorem očekávám aktivní diskusi – ale kdoví, třeba se pletu.
Vykročte! Ideální čas neexistuje.
Rozhovor v plné délce a bez reklam, stejně jako BONUS k tomuto videu najdete na https://herohero.co/petrhorky.Dnes pokračuje seriál podnikatelských příběhů. Štve mne, že si u nás pořád dost lidí myslí…
Rozhovor v plné délce a bez reklam, stejně jako BONUS k tomuto videu najdete na https://herohero.co/petrhorky.
Dnes pokračuje seriál podnikatelských příběhů. Štve mne, že si u nás pořád dost lidí myslí, že každý podnikatel je hnaný chamtivostí a větou jednoho českého politika že údajně „všetci kradnů“. To není pravda. A tak přináším příběhy, které dokládají opak, které v sobě mají dobrodružství a u kterých věřím, že pomůžou abychom si v Česku líp rozuměli. A kdoví, třeba to někoho bude inspirovat, sebere odvahu a doslova z ničeho vykřeše firmu, která bude fungovat v několika zemích světa.
Jeden takový příběh nese můj kamarád Lukáš Matějček. Začal cestovat, dostal nápad, pak na něm usilovně pracoval a dnes má jeho značka Bagind obrat v desítkách milionů korun. Koneckonců možná, že jste někteří zrovna dnes měli na sobě batoh, tašku anebo kabelku od firmy, kterou založil. Poslechněte si to sami!
odkazy:
www.bagind.cz
Knihy Lukáše Matějčka – Dobrodruh z paneláku
https://www.bagind.cz/cs/products/dobrodruh-z-panelaku
https://www.bagind.cz/cs/products/kniha-dobrodruh-z-panelaku-2
Invaze 1968 očima západu
Igor Lukeš je profesorem historie na Bostonské univerzitě. Specializuje se na dějiny Ruska a východní Evropy. Ze Spojených států se nabízí dosti jiný pohled na Evropu a místní dění, než jak se to jeví…
Igor Lukeš je profesorem historie na Bostonské univerzitě. Specializuje se na dějiny Ruska a východní Evropy. Ze Spojených států se nabízí dosti jiný pohled na Evropu a místní dění, než jak se to jeví doma.
V tomto rozhovoru mi šlo o to, pobavit se o srpnové invazi roku ’68 z perspektivy západních mocností. Jak to vnímali? Chtěli nás nějak chránit? Tlačili na Rusko? Anebo to naopak bylo úplně jinak? Od tohoto tématu jsme se dostali k listopadu 1989 a nakonec i k tomu, nakolik lze souhlasit s Putinovými tvrzeními, že západ usiluje o zničení Ruska, anebo nakolik se celý svět vyvíjí podle toho, jak rozhodují velké mocnosti.
Dva zlomové momenty z naší země velmi zajímavě prozrazují některé klíčové mechanismy světové politiky i světových dějin. Řekl bych, že tvrdit, že Rusko je permanentně ohrožené západem je stejná blbina, jako tvrdit že západ se nějak speciálně stará o to, co se děje v České republice. Tím rozhodujícím prvkem jsme totiž jenom my sami. Nebojte, žádný spoiler to není, ta pravá zápletka teprve přijde. Ale ať předbíhám, rozhovor teprve začíná.
Celé znění rozhovoru bez reklam a s bonusem najdete na herohero.co/petrhorky
Budování vztahu k sobě
Jsem moc rád, když s natáčením mé talkshow Hausbot vyrazíme mezi lidi a setkáváme se s živým obecenstvem. Proto rád přijímám pozvání Hausbotalku na festivaly – jako například na Colours of Ostrava a j…
Jsem moc rád, když s natáčením mé talkshow Hausbot vyrazíme mezi lidi a setkáváme se s živým obecenstvem. Proto rád přijímám pozvání Hausbotalku na festivaly – jako například na Colours of Ostrava a jejich Meltingpot. Kromě mých přednášek jsme také společnými silami natočili některé rozhovory, mimo jiné i tento s psychoterapeutem Honzou Vojtkem.
Vžijte se do letního večera, kdy hustě pršelo, před zcela zaplněným stanem stála ještě skupina lidí odhodlaných poslouchat i na dešti (na dálku jim posílám prostorem i časem můj obdiv a poděkování) a hodinová debata co nevidět začne.
Jak souvisí bolest těla a duše?
Celý rozhovor bez reklam a s patnáctiminutovým bonusem najdete na https://herohero.co/petrhorky. Jaký vztah mají naše myšlenky a fyzické bolesti, které prožíváme? Když někoho bolí záda, špatně se dých…
Celý rozhovor bez reklam a s patnáctiminutovým bonusem najdete na https://herohero.co/petrhorky.
Jaký vztah mají naše myšlenky a fyzické bolesti, které prožíváme? Když někoho bolí záda, špatně se dýchá, nemůže protáhnout ruce anebo uvolnit nohy, je možné, aby to mělo původ i v myšlenkách a v naší duši? Jaký bychom tedy nejlépe měli mít vztah sami se sebou? Vztah k našemu tělu i k naší psychice? O tom jsem se bavil s fyzioterapeutem Tomášem Rychnovským, expertem na propojení těla a duše.
Taky vyhazujete třetinu jídla?
Video včetně bonusu a bez reklam najdete na https://herohero.co/petrhorky Každoročně se na planetě Zemi vyhodí třetina vyrobeného jídla. Toto množství vyhozených potravin by stačilo nakrmit hladovějíc…
Video včetně bonusu a bez reklam najdete na https://herohero.co/petrhorky
Každoročně se na planetě Zemi vyhodí třetina vyrobeného jídla. Toto množství vyhozených potravin by stačilo nakrmit hladovějící na celé planetě. Ptáte se, proč se to neděje? Odpověď není snadná, protože problém je zamotanější. Ale jsou metody a postupy, které daný problém alespoň částečně řeší. Bavil jsem se o tom s emeritní ředitelkou federace potravinových bank v České republice Veronikou Láchovou.
Co myslíte, umíme si v naší zemi poradit s přebytkem jídla anebo je to spíš šlendrián, o kterém se nemluví?
Jaké si to uděláš, takové to máš!
Toto video vč. 15 minutového bonusu a bez reklam najdete na kanálu pro mé podporovatele: https://herohero.co/petrhorky Dnes pokračuje můj seriál o úspěšných podnikatelích, o lidech, kteří vybudovali z…
Toto video vč. 15 minutového bonusu a bez reklam najdete na kanálu pro mé podporovatele: https://herohero.co/petrhorky
Dnes pokračuje můj seriál o úspěšných podnikatelích, o lidech, kteří vybudovali značku, postavili firmu anebo dokázali oživit legendu. Tento seriál točím proto, abych zbavoval naši společnost spousty předsudků, které má stále dost lidí ve vztahu k podnikání, k úspěšným a hlavně k bohatým lidem. A také abych inspiroval a posílil každého, kdo chce začít sám něco tvořit.
Zrovna dnešní příběh je podle mne obrovská inspirace a motivace pro kohokoli, kdo by chtěl s něčím začít. Zuzana Ceralová Petrof stojí v čele světově proslulé značky klavírů a pianin. Ale rozhodně nečekejte nějaký veselý restituční příběh. Naopak. Když mohla sympatická žena překonat tolik zrad a potíží, proč by další takový nemohl být kdokoli z nás? Poslechněte si, co všechno je někdy potřeba zvládnout…
Zaklikněte si odběr, ať nezmeškáte další videa a pojďte se podívat i na můj účet herohero, kde najdete bonusový obsah, videa i audia bez reklam a řadu dalších výhod.
Les nejde řídit, jen využívat.
Anglická verze rozhovoru je k dispozici na kanálu pro mé podporovatele: https://herohero.co/petrhorky. Peter Wohlleben je autor knih, které se staly světovými bestsellery jako například Tajný život st…
Anglická verze rozhovoru je k dispozici na kanálu pro mé podporovatele: https://herohero.co/petrhorky.
Peter Wohlleben je autor knih, které se staly světovými bestsellery jako například Tajný život stromů a nebo Tajemné pouto.
Sám je německým lesníkem, stará se o domácí hospodářství a přitom konzultuje otázky životního prostředí s běžnými lidmi i politiky po celém světě. Není to žádný ezoterik ani poblázněný aktivista, ale chlap, který se celý život pohybuje v lese a prakticky zná, jak spousta věcí funguje – anebo nefunguje. Vedle toho je v kontaktu s řadou vědců a popularizuje některé objevy, které zatím málokdo zná.
Věděli jste, že vědci dnes už odhalili, že stromy komunikují a dokonce i slyší?